CENNÍK

Cena ubytovaní hostiaCena neubytovaní hostia
BilliardZdarma4 € / hodina
Bicykle3 € / hodina3 € / hodina
Ping -pongZdarma3 € / hodina
ŠípkyZdarma3 € / hodina
Vonkajšie trampolínyZdarmaZdarma
Detske vonkajšie preliezkyZdarmaZdarma
Cena ubytovaní hostiaCena neubytovaní hostia
BedmintonZdarma2 € / hodina
Palice na nordic walkingZdarma5 € / 3 hodiny
Stolný futbalZdarma1 € / žetón
Spoločenské hryZdarma-
Pomôcky pre deti na kúpanieZdarma-
Lopáre, sánkyZdarma-
TwistterZdarma3 € / hodina

LYŽOVANIE

Keďže sme horský hotel v lyžiarskom stredisku, lyžovanie je tu športom číslo 1. Výhoda je nielen v lokácií hotela (len 20 metrov od svahu), ale aj výborná poloha strediska, ktorá zabezpečí kvalitný sneh až do Veľkej noci. Svah je určený pre mierne náročných lyžiarov a je skvelý pre vaše deti, ktoré môžu využiť detskú lyžiarsku škôlku. Pre náročnejších lyžiarov je k dispozícií v priebehu zimného obdobia elektronická, moderná časomiera, ktorú si môže každý lyžiar bezplatne vyskúšať. Nezabudnite, že lyžovanie je prospešné nielen telu ale i duši. Tento aktívny oddych prináša veľa zábavy a ak sa na lyžovačku vyberiete s niekym blízkym, prostredníctvom spoločných zážitkov ním aj utužujete vzťahy. Kombinácia lyžovanie a čerstvý horský vzduch je mimoriadne prospešná pre vaše zdravie!

BICYKLE

Horská cyklistika a cykloturistika patria k športom, ktoré nielen Česi, ale aj Slováci vykonávajú najčastejšie. Príchod jarného počasia láka k vychádzkam po prírodných zaujímavostiach cyklistov všetkých vekových kategórií. Podľa lekárov je jazda na bicykli ľudskému zdraviu prospešná, dôležité však je jej prevádzkovanie vhodne prispôsobiť zdravotnému stavu každého cyklistu a dodržiavať bezpečnostné zásady. Pre našich hotelových hostí, bicykle k zapožičaniu zdarma.

ORAVSKÁ PRIEHRADA

Oravská priehrada je súčasťou vodného diela Orava, vybudovaného na sútoku Bielej a Čiernej Oravy. Nachádza sa na severe Slovenska, v rovnomennom regióne. Súčasťou Oravskej priehrady je Slanický ostrov, ktorý vám doporučujeme určite navštíviť.

ORAVSKÝ HRAD

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.

SLANICKÝ OSTROV

Slanický ostrov, nazývaný tiež Ostrov umenia, je ostrov obklopený vodami vodnej nádrže Orava od roku 1953. Je to pozostatok zaplavenej obce Slanica so zachovaným Kostolom Povýšenia sv. Kríža. Kostol bol vystavaný v rokoch 1766 až 1769 ako baroková kaplnka a v roku 1843 ho klasicisticky prestavali na kostol s dvoma vežami a pristavanou tzv. zámočníckou kaplnkou.

DETSKÝ MINI KÚTIK

Pre vašich najmenších máme v reštauračnej časti detský mini kútik, kde si prídu na svoje všetky deti do 6 rokov. Prajeme im príjemnú zábavu!

BEDMINTON

Bedminton (hoci s obmenami) prekonal niekoľko storočí a je čoraz populárnejší. Fyzickú náročnosť tohto športu si hráči dokážu veľmi dobre regulovať.  Aj preto im bedminton prináša veľa zábavy. Človek, ktorý si ani raz v živote bedminton nezahral, sa asi ani nenájde. A väčšina z nás si s ním spája príjemné spomienky. Bedminton pripomína dovolenku, leto, piesočné pláže, a teda zlepšuje nielen kondíciu, ale aj náladu.Pre hotelových hostí bedminton zdarma!

PRECHÁDZKY

Chôdza je taký prirodzený pohyb, že ju často ani nepovažujeme za šport. A to je chyba. Prechádzky totiž môžu výrazne prospievať organizmu. Z nášho hotela sa môžete prejsť každým jedným smerom!

BEŽKOVANIE

Máte radi bežkovanie? U nás ste na správnom mieste! Bežkovanie odburáva nielen stres ale aj zabezpečuje precvičenie až 90% vášho svalstva. Kĺzanie po snehu navyše šetrí kĺby. Beh na lyžiach nepopierateľne patrí k najzdravším zimným aktivitám.

NORDIC WALKING

Milujete leto, hory a prechádzky? Potom ste u nás správne! Pre našich hotelových hostí máme zdarma k dispozícií palice na Nordic walking. A čo je vlastne ten Nordic walking? Je to severská chôdza, šport stvorený na leto, ale dá sa vychutnávať celý rok. Prišiel k nám zo škandinávskych krajín, kde si ho bežkári vybrali ako ideálnu aktivitu počas letnej prípravy. Vo Fínsku ho v roku 1997 prvýkrát uviedli ako oficiálny tréningový program zameraný na celé telo a nový hit bol na svete.

HUBÁRČENIE

Hubárčenie patrí medzi obľúbené relaxačné činnosti aj záľuby veľkého počtu populácie. Vďaka svojej jedinečnej chuti aj vôni sú obľúbenou delikatesou na nejednom jedálničku. Je to pochúťka ktorá sa dá upraviť rôznymi spôsobmi ako dusením, pražením alebo sušením. Sú nenahraditeľné svojou jedinečnou chuťou aj vôňou. Ako všetky potraviny aj huby majú svojich priaznivcov aj odporcov. U nás v stredisku a okolí je priam hubársky raj. Od mája až po koniec augusta si to príde na svoje každý hubár.

LESNÉ ČUČORIEDKY

Radi sa túlate po lese a zbierate čučoriedky? Je to skvelý relax a čerstvé ovocie je plné vitamínu C a iných antioxidantov. Tmavofialové guľôčky vám posilnia zrak, zaženú hnačku, vyrovnávajú hladinu cukru v krvi a znížia cholesterol. U nás je čučoriedkový raj na prelome mesiacov júl/august.

PUCHMAJEROVEJ JAZIERKO

Puchmajerovej jazierko je drobné rašeliniskové jazero nachádzajúce sa v Oravskej Magure. Leží v pramennej oblasti potoka Hruštínka v nadmorskej výške 1 200 m n. m. Zaberá plochu 0,10 ha a je hlboké 5 – 6 m. Je chráneným územím od roku 1976, súčasť CHKO Horná Orava – Zóna B, ochraňuje sa slatinná vegetácia (štvrtý stupeň ochrany). Lesy v tejto oblasti sú len minimálne zasiahnuté ľudskou činnosťou a predstavujú ukážky pôvodných ekosystémov.

Jazierko má aj kultúrny význam. Viaže sa ku nemu viacero povestí, napríklad, že z neho vyplávala bakuľa alebo lodný kufor z mora, alebo že na ňom plakávala dievčina, ktorá zomrela pred svadbou a premenila sa na vílu. No a ako sa k nemu z hotela dostanete? Čítajte pozorne: k tomuto miestu nevedie žiadna turistická značka a po ceste k jazierku nie je ani jedna značka s nápisom Puchmajerovej jazierko. Neznačený chodník začína na konci Vasiľovskej hole na ľavo, kúsok po vstupe do lesa. Od vrcholu Vasiľovskej hole treba ísť po modrej značke smerom na Minčol až pokiaľ neuvidíte na strome tabuľu s nápisom: „C zóna – územie európskeho významu“. Pred ňou odbočte doľava a po pár metroch narazíte na chodník, po ktorom prejdete približne 2 km a privedie vás k jazierku.
Držíme palce!

CENNÍK UBYTOVANIA

V prípade ak ste väčšia skupina a radi by ste obdržali skupinovú zľavu alebo máte nejaké špeciálne požiadavky, kontaktujte: hotel@skizabava.sk

UBYTOVACIE BALÍČKY

Ako na každé ročné obdobie, tak aj na zimu sme vám pripravili zvýhodnené pobytové balíky. Ak vám jeden z nich vyhovuje, rezerváciu si urobte na: hotel@skizabava.sk. Naopak, ak máte pre nás inšpiráciu na ďalšie pobytové balíky, napíšte nám na hotel@skizabava.sk.